Basın

Etkinlik Raporu: IEEE KOU Com’Meet

Dünya’nın hızla geliştiği ve değiştiği, günümüzde haberleşme teknolojilerinin önemini vurgulamak ve merak edilenleri yanıtlamak adına IEEE KOU öğrenci kolu olarak Tesla Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri A.Ş. ile İşnet i ağırladık.

İşnet, dijital dönüşüm dostu bir şirket olup altyapısı internet, sanal ağ-VPN , uydu,ses ve veri merkezinden oluşmaktadır.

İşnet grup müdürü Mehmet Erkut Balcı İşnet altyapısı üzerinden yenilikçi çözümlerle geliştirilen,e-dönüşüm, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut ve yapay zeka hizmetlerini güvenilir bir şekilde nasıl sunduklarını anlatmıştır.

Hesaplı-hızlı veri toplanması,veri merkezlerinde sürdürülebilir, güvenilir veri depolama ve işleme imkanları, yurt içi- yurt dışı Telekom operatörleriyle iletişimin sağlanışı hakkında bizleri bilgilendirmiştir ve sorularımız yanıt bulmuştur.

Tesla Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri A.Ş. ,ağ güvenlik çözümlerini ele alan teknoloji entegratörü bir kuruluştur.

Tesla A.Ş. nin haberleşme teknolojileri, felâket yönetim sistemleri,veri depolama, sanallaştırma ve kümeleme hizmetlerini bulundurması konusunda ,Tesla A.Ş. proje müdürü Engin Demirbora bizleri bilgilendirmiş, tavsiyelerini ve tecrübelerini bizlere aktarmıştır.

Bilgi teknolojileri ve haberleşme alanında bizleri aydınlatan Mehmet Erkut Balcı ve Engin Demirbora ‘ya çok teşekkür ederiz.

IEEE KOU öğrenci kolu olarak sizlerle daha birçok etkinlikte buluşmak dileğiyle!

IEEE KOU Öğrenci Kolu adına,

Gizem Coşkun

IEEE KOU Tanıtım Koordinatörlüğü Ekip Üyesi

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/tesla-ve-global-cloud-xchange-arasinda-stratejik-is-birligi-40852949